BERENIKA Strakatý samet

portrét Berenika Strakatý samet, autor Jan TichýNejprve se představím - jmenuji se
BERENIKA a patřím mezi české strakaté psy.

Narodila jsem se 10. listopadu 2006 tady u nás doma a mám ještě čtyři bratry a dvě sestřičky. Povídání o našem zplození, příchodu na svět a společném životě až do doby, kdy mě ostatní sourozenci opustili, najdete i s fotografiemi pod odkazem B vrh v levém menu.

Ačkoliv jsem jako malé štěňátko nebyla moc pohledná, panička o mně dokonce říkala "ta malá ošklivka", přesto - a nebo právě proto - si mě zamilovala a vybrala. Věřila, že vyrostu do krásy a budu mít nad očima krásné žluté obloučky. Ale prdelku jsem prý měla nejhezčí a to rozhodlo. Už jste to někdy slyšeli, aby se pes vybíral podle zadní části těla?

Tak jsem si pěkně pomalu rostla a rostla a učila se býti řádným psem. Šlo mi to celkem snadno, spoustu dovedností jsem odkoukala od své maminky Barbuchy. Máma si brzy zvykla, že jsme doma dvě strakatice. Musím ale respektovat její šéfovské místo, jinak bych dostala za uši. Ovšem spolu - to už jsme smečka jaksepatří! A když se k nám připojí ještě sestřička Batistuta, která žije v rodině "našich mladých", užijeme si to všechny tři. A lidi s námi. Akorát bývá trošku problém, jak se všichni vejdeme do postele, pokud někdy zůstane Batistuta u nás i přes noc.

Jak mi doma říkají? Niko, Nikouši, Ničenko, ty vopice zlobivá, pocem ty rarachu. Na všechno slyším, ale občas i ohluchnu. No, lepší se to... Moc ráda si hraju, běhám a kamarádím se s jinými pejsky. Ráda se vozím v autě a společně s mámou Barbuchou ho bedlivě hlídáme. Ze všeho nejradši bývám na chatě. Je nedaleko Prahy v malém údolí hned u lesa, žijí tam veverky, zajíci, srnky a mufloni a taky divoká prasata. Na ta si teda netroufnu, hrozně chrochtají a kanci mají velikánské zuby. I když nemáme plot, protože na lesních pozemcích prý ploty být nesmějí, nikam neutíkám.

Mám za sebou pár výstav s docela slušnými výsledky. V dubnu 2008 jsem se zúčastnila bonitace a v květnu 2008 jsem podstoupila vyšetření na dysplazii kyčelních a loketních kloubů a luxace kolenní čéšky. Výsledky jsou v normě a jsem od 1. července 2008 zařazena mezi chovné feny.

Krátce po oslavě mých třetích narozenin jsem začala hárat a panička mi řekla, že už jsem úplně dospělá a můžu mít děti. A tak jsme jeli do Spáleného Poříčí za EDGAREM Prosmycký dvůr, abychom se spolu pokusili nějaké malé strakáčky zplodit. Povedlo se a koncem ledna 2010 jsem porodila svá první štěňata. Je jich 8 a jmenují se od písmene E, protože jsou v pořadí pátá ve Strakatém sametu.

Moje druhá štěňata se narodila 25. května 2011 ze spojení s ACHILEM Koriolan - dohromady 8 kousků se jmény začínajícími písmenem G.

Svůj třetí vrh (a současně osmý v mé rodné hroudě) jsem porodila 8. září 2012. Otcem byl tentokrát FÍK Libachar a máme spolu 7 dětí - H Strakatý samet.

Počtvrté jsem porodila 10. prosince 2013, za tátou štěňat NEPTUNEM Červený muškát jsem byla až v Děčíně. Tři kluci a pět holčiček dostali jména s počátečním písmenem I.

 

 

Stránka o vrhu E

Stránka o vrhu G

Stránka o vrhu H

Stránka o vrhu I

Berenika Strakatý samet, autor Jan Tichý

vstupní strana webové prezentace chovatelské stanice Strakatý samet

©Publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je bez výslovného souhlasu majitelky CHS Strakatý samet zakázáno.

NAVRCHOLU.cz