2. KLUBOVÁ VÝSTAVA - ČERVEN 2010

 

2. Klubová výstava KCHMPP se konala 12. června 2010 v Mladé Boleslavi za účasti 22 českých strakatých psů. Rozhodčím byl pan Andraš Polgar a opět hospitovala paní Ilona Potůčková. 

Cestou jsme se zastavili pro Šárku s Delfíkem a frčeli s autem naplněným českými strakatými psy do Boleslavi. Kromě Delfíka a Bereniky, kteří se měli vystavovat, s námi jela nastávající matka Batistuta a vrchní dozor jako obvykle držela Barbucha Tyrkys, máma všech na této výstavě přítomných Strakatých sametů.

V hale na výstavišti Krásná louka probíhala rekonstrukce, proto se vystavovalo venku pod zastřešenými kruhy. Nebylo to ideální z hlediska povrchu, neboť se běhalo po holém betonu, z něhož po nedávno provedené opravě prášila spousta cementu. A tak každý, kdo do kruhu vstoupil - lhostejno zda člověk či pes - odcházel jak moučný červ.

DELFÍK Strakatý samet - psi/ tř. mladých - velmi dobrá;
BOLEK Strakatý samet - psi/tři. vítězů - výborná 2, res. CAC;

DELA Strakatý samet - feny/tř. mladých - výborná 2;
DORINA Strakatý samet - feny/tř. mladých - výborná 3;
BERENIKA Strakatý samet - feny/tř. vítězů - výborná 2, res. CAC.

Tentokrát nám nebyla souzena žádná první příčka a nejinak tomu bylo i v soutěži chovatelských skupin. Do kruhu s námi nastoupila skupina překrásných australských ovčáků, o nichž jsem se domnívala, že vyhrají, a smečka holandských ovčáků. Tři soutěžící - budeme třetí, říkala jsem si pro sebe. Ale zahraniční rozhodčí (jméno mi uniklo), který soutěž posuzoval, měl jiný názor. Zvítězili holandští ovčáci, pětičlennou skupinu Strakatých sametů poslal na místo druhé a nádherní australáci skončili až za námi.

Strakatí sameti na klubové výstavě v Mladé Boleslavi 12. června 2010

Na závěr jsme se společně vyfotili a zdokumentovali tak jednu z nejdůležitějších věcí, která chovatele málopočetného plemene může potěšit: aby majitelé jeho odchovanců se svými miláčky na výstavy jezdili a ukazovali je ostatnímu světu. Přátelé, děkuji vám, bylo nám s vámi fajn.

rodinné foto z klubové výstavy v Mladé Boleslavi 12. června 2010

zpět do GALERIE

vstupní strana webové prezentace chovatelské stanice Strakatý samet

©Publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je bez výslovného souhlasu majitelky CHS Strakatý samet zakázáno.

NAVRCHOLU.cz