MVP BRATISLAVA - květen 2010

 

Mezinárodní výstava psů v Bratislavě - jubilejní X. Středo-východoevropská výstava psů - 16. května 2010
náhled titulní strany katalogu výstavy Springduodanube 2010

Ač se to nám, dříve narozeným, zdá poněkud paradoxní, přesto je nutné přijmout realitu. Výstava v Bratislavě znamená jet do zahraničí. Fenám proto byly v dostatečném předstihu vystaveny petpasy, tvrdá česká měna konvertována na slábnoucí euro, načerpána plná nádrž pohonných hmot.

V neděli 16. května jsme vstávali ve 3 hodiny ráno a v půl páté vyjeli po D1 do Bratislavy. Cesta proběhla bez komplikací, v půl osmé jsme již tábořili u kruhu, kde se měli vystavovat čeští strakatí psi. Během půl hodiny dorazili naši slovenští přátelé a byli jsme kompletní. Barbucha Tyrkys a obě její dcery, Berenika a Dorina. Strakáčů bylo přihlášeno celkem osm. Z neznámého důvodu se nedostavili soupeři, takže nakonec se vystavovaly jen naše tři feny. Posuzoval slovenský rozhodčí pan Ing. Jaroslav Matyáš.

BARBUCHA Tyrkys ve třídě čestné - výborná 1 (zde se tituly neudělují, jsou naopak podmínkou pro zařazení zvířete do této třídy);

DORINA Strakatý samet ve třídě mladých - výborná 1, CAJC, CEEJW (Středo-východoevropský juniorský vítěz);

BERENIKA Strakatý samet ve třídě šampionů - výborná 1, CAC, CEEW (Středo-východoevropský vítěz), BOB.

MVP Bratislava 16. května 2010

Výstava byla výborně zorganizovaná, od parkování až po závěrečné soutěže. Je jen škoda, že se na Slovensku - na rozdíl od nás - nekoná soutěž vítězů skupiny neuznaných plemen o titul BIG NON-FCI.

MVP Bratislava 16. května 2010
MVP Bratislava 16. května 2010

Ačkoliv celou dobu velice vydatně pršelo, jen se lilo, v halách výstaviště Incheba bylo útulno, byly zde dokonce umístěny ohrádky naplněné pískem pro vyvenčení psů. Ale my jsme stejně raději chodili ven na trávu, nejsme přeci z cukru a strakáče stačí utřít suchým ručníkem a je připraven k předvedení v kruhu bez lakování, natáček a česání.

MVP Bratislava 16. května 2010 - BARBUCHA Tyrkys
MVP Bratislava 16. května 2010 - BERENIKA Strakatý samet

zpět do GALERIE

vstupní strana webové prezentace chovatelské stanice Strakatý samet

©Publikování nebo šíření obsahu tohoto webu je bez výslovného souhlasu majitelky CHS Strakatý samet zakázáno.

NAVRCHOLU.cz